Dance Power je taneční skupina zaměřující se na moderní tanec s poměrně dlouhou historií, kterou vede Mirka Louthanová. Začátky sahají až do roku 1991, kdy ji oslovil tehdejší člen skupiny Xento, aby vedla skupinu kluků, kteří mají chuť tancovat. Nabídku přijala, byť s vedením taneční skupiny neměla žádné zkušenosti.

Začali jsme trénovat na Posádkovém domě armády v Kroměříži a později i prostorách kroměřížských Rybalkových kasáren, a tak jsme se stali vojenskou taneční skupinou. Jezdili jsme na různé soutěže. Každým rokem jsme vytvořili 2 nová předtančení, se kterými jsme nejen soutěžili, ale také vystupovali na řadě akcí.

V soutěžních kláních jsme byli velmi úspěšní, máme několik titulů Mistra ČR i absolutního mistra v soutěžích pořádaných armádou, známé pod názvem ASUT. V civilních soutěžích jsme se potýkali s větší konkurencí, a i přes to jsme dosahovali příjemných úspěchů. Velkým úspěchem taneční skupiny byla spolupráce s Rapmasters, v té době velmi úspěšnou hudební skupinou, se kterou jsme procestovali na různých vystoupeních celou republiku , zúčastnili jsme se TV vystoupení i natáčení videoklipů.

V roce 2002 jsme museli hledat nové taneční prostory. Zázemí jsem našli v prostorách TJ Slavia Kroměříž, kdy jsme se stali oddílem a od roku 2003 v naší skupině tancují kluci a holky už od 4 let. V létě jezdíváme tančit do Chorvatska.

Nyní je Dance Power rozdělen do 4 věkových kategorií, a to od 3 letých dětí až po dospěláky.

Od roku 2021 spadá pod KST Swing Kroměříž a působí na jeho sálech v Tanečním studiu Orlovna.